kshutdown - en to bg translation catalogue (183 entries)

en: "Turn Off Computer" does not work
bg: "Изключване на компютъра" не работи

en: &Actions
bg: &Действия

en: &Cancel
bg: &Отмяна

en: &Configure KShutDown...
bg: &Настройване на KShutDown...

en: &File
bg: &Файл

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Settings
bg: &Настройки

en: &Start [%1]
bg: &Старт [%1]

en: &Statistics
bg: С&татистика

en: 1 hour warning
bg: Предупреждение - 1 ч.

en: 1 minute warning
bg: Предупреждение - 1 мин.

en: 1 second before action
bg: 1 секунди преди действието

en: 10 seconds warning
bg: Предупреждение - 10 сек.

en: 2 seconds before action
bg: 2 секунди преди действието

en: 3 seconds before action
bg: 3 секунди преди действието

en: 5 minutes warning
bg: Предупреждение - 5 мин.

en: <b>Note: </b> The test mode is enabled
bg: <b>Забележка: </b> Включен е тестов режим

en: A Shut Down Utility for KDE
bg: Инструмент за спиране (KDE)

en: A message text
bg: Текст на съобщението

en: A shell command to execute:
bg: Команда за изпълнение:

en: Action
bg: Действие

en: Action cancelled!
bg: Действието е отменено!

en: Action failed! (%1)
bg: Действието беше неуспешно! (%1)

en: Actions
bg: Действия

en: Add Link
bg: Добавяне на връзка

en: Add/Remove Links
bg: Добавяне/Премахване на връзки

en: Advanced
bg: Разширени

en: After Login
bg: След влизане

en: Always
bg: Винаги

en: Are you sure you want to KILL<br><b>%1</b>?<br><br>All unsaved data will be lost!
bg: Сигурни ли сте, че искате да убиете<br><b>%1</b>?<br><br>Незаписаните данни ще бъдат загубени!

en: Are you sure?<br><br>Selected Action: <b>%1</b><br>Selected Time: <b>%2</b>
bg: Сигурни ли сте?<br><br>Действие: <b>%1</b><br>Време: <b>%2</b>

en: At Date/Time
bg: На дата/време

en: Before Logout
bg: Преди изход

en: C&ancel
bg: &Отмяна

en: Cancel an active action
bg: Отмяна на действие

en: Check &System Configuration
bg: Проверка на с&истемните настройки

en: Check System Configuration
bg: Проверка на системните настройки

en: Click for KShutDown main window<br>Click and hold for menu
bg: Щракнете да се покаже главният прозорец на KShutDown<br>За менюто натиснете и задръжте

en: Click the <b>Select a command...</b> button first.
bg: Първо натиснете бутона <b>Избор на команда...</b>

en: Close CD-ROM Tray
bg: Затваряне на CD-ROM устройството

en: Command before action
bg: Команда преди действие

en: Command:
bg: Команда:

en: Command: %1
bg: Команда: %1

en: Common Problems
bg: Обичайни проблеми

en: Configure Global Shortcuts...
bg: Настройване на глобалните бързи клавиши...

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Confirm command line action
bg: Потвърждение на действие

en: Could not create file <b>%1</b>!
bg: Файлът <b>%1</b> не беше създаден!

en: Could not execute command<br><br><b>%1</b>
bg: Невъзможно изпълнение на команда<br><br><b>%1</b>

en: Could not logout properly.
    The session manager cannot be contacted.
bg: Излизането не беше нормално.
    Няма връзка с мениджъра на сесията.

en: Could not remove file <b>%1</b>!
bg: Файлът <b>%1</b> не беше премахнат!

en: Could not run "%1"!
bg: Невъзможно изпълнение на "%1"!

en: Could not run KShutDown!
bg: KShutDown не може да бъде стартирана!

en: Current date/time: %1
bg: Текуща дата/време: %1

en: Custom Message
bg: Потребителско съобщение

en: DEAD: %1
bg: УБИТ: %1

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Disable test mode
bg: Изключване на режим "Проба"

en: Disabled by the Administrator.
bg: Изключено от администратора.

en: Display a warning message before action
bg: Показване на предупреждение преди действие

en: Don't show window at startup
bg: Без показване на прозореца при стартиране

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Enable all messages which have been turned off with the <b>Do not show this message again</b> feature.
bg: Включване на всички съобщния които са били изключени с опцията <b>Изключване на съобщението</b>.

en: Enable test mode
bg: Включване на режим "Проба"

en: Enabled
bg: Вкл.

en: End Current Session
bg: Завършване на сесията

en: End current session
bg: Завършване на сесията

en: Enter a command.
bg: Въведете команда.

en: Enter a custom command:
bg: Въведете команда:

en: Enter date and time.
bg: Въведете дата.

en: Enter hour and minute.
bg: Въведете час и минута.

en: Error
bg: Грешка

en: Extras
bg: Други

en: Extras Menu
bg: Други

en: General
bg: Основни

en: If Active
bg: Действие

en: If you are using <b>KDE</b> and <b>KDM</b> (KDE Display Manager), then set all methods to <i>KDE</i>
bg: Ако използвате <b>KDE</b> и <b>KDM</b> (KDE Display Manager), тогава настройте всички методи на <i>KDE</i>

en: If you are using <b>KDE</b> and display manager different than <b>KDM</b>, then set <i>Turn Off Computer</i> and <i>Restart Computer</i> methods to <i>/sbin/...</i>
bg: Ако използвате <b>KDE</b> и мениджърът не е <b>KDM</b>, тогава настройте методите за <i>Изключване на компютъра</i> и <i>Рестартиране на компютъра</i> на <i>/sbin/...</i>

en: In most cases you need privileges to shut down system (e.g. run /sbin/shutdown)
bg: В повечето случи трябва да имате права за спиране на системата (/sbin/shutdown)

en: Internal error!
    Selected menu item is broken.
bg: Вътрешна грешка!
    Този елемент от менюто е повреден.

en: Invalid time: <b>%1</b>
bg: Невалидно време: <b>%1</b>

en: It seems that this is not a KDE full session.
    KShutDown was designed to work with KDE.
    However, you can customize Actions in the KShutDown settings dialog
    (Settings -> Configure KShutDown... -> Actions).
bg: Изглежда това не е цяла сесия на KDE.
    KShutDown е направена да работи с KDE.
    Можете да променяте действията от прозореца
    Настройки -> Настройване на KShutDown... -> Действия.

en: K Menu
bg: Меню К

en: KDE (default)
bg: KDE (по подразбиране)

en: KDE Display Manager is not running,
    or the shut down/reboot function is disabled.
    
    Click here to configure KDM.
bg: KDM не работи
    или опцията "изключване/рестартиране" е изключена.
    
    Конфигуриране на KDM.

en: KShutDown has been minimized
bg: KShutDown е минимизирана

en: KShutDown has quit
bg: KShutDown - изход

en: Kill
bg: Убиване

en: Kill the selected process
bg: Убиване на процеса

en: List of the running processes
bg: Списък с активни процеси

en: Location where to create the link:
bg: Местоположение на връзката:

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Lock Session
bg: Заключване на сесията

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Lock session
bg: Заключване на сесията

en: Logout
bg: Изход

en: Manuals:
bg: Ръководства:

en: Message
bg: Съобщение

en: Messages
bg: Съобщения

en: Method
bg: Метод

en: Modify...
bg: Редактиране...

en: More actions...
bg: Още действия...

en: More information
bg: Повече информация

en: Never
bg: Никога

en: No Delay
bg: Без забавяне

en: No pause
bg: Без пауза

en: No permissions to execute "%1".
bg: Нямате права за изпълнение на "%1".

en: No permissions to kill<br><b>%1</b>
bg: Нямате праза за убиване на<br><b>%1</b>

en: No problems were found.
bg: Не са намерени проблеми.

en: Nothing
bg: Нищо

en: Options
bg: Опции

en: Pause after run command:
bg: Пауза след изпълнението на командата:

en: Pause: %1
bg: Пауза: %1

en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

en: Popup messages are very annoying
bg: Изскачащите съобщения ме дразнят

en: Presets
bg: Фиксирани

en: Process not found<br><b>%1</b>
bg: Не е намерен процес<br><b>%1</b>

en: Program "%1" was not found!
bg: Програмата "%1" не беше намерена!

en: Progress Bar
bg: Лента за състоянието

en: Re-enable All Message Boxes
bg: Включване на всички съобщения отново

en: Refresh
bg: Презареждане

en: Refresh the list of processes
bg: Презареждане на списъка с процеси

en: Related KDE Settings...
bg: Други настройки на KDE...

en: Remaining time.
bg: Оставащо време.

en: Remaining time: <b>%1</b>
bg: Оставащо време: <b>%1</b>

en: Remove Link
bg: Премахване на връзка

en: Restart Computer
bg: Рестартиране на компютъра

en: Restart computer
bg: Рестартиране на компютъра

en: Restore default settings for this page?
bg: Възстановяване на настройките по подразбиране на тази страница?

en: Run command
bg: Изпълнение на команда

en: S&elect a time
bg: И&збор на време

en: Select a command...
bg: Избор на команда...

en: Select a method:
bg: Изберете метод:

en: Select an &action to perform
bg: Избор на действие за изпълнение

en: Select an action to perform at the selected time.
bg: Изберете действие за изпълнение в определеното време.

en: Select the type of delay.
bg: Изберете тип забавяне.

en: Selected action: <b>%1</b>
bg: Действие: <b>%1</b>

en: Selected date/time is earlier than current date/time!
bg: Избрана дата/време е по-рано от текущото!

en: Selected date/time: %1
bg: Избрана дата/време: %1

en: Selected time.
bg: Изберете време.

en: Selected time: <b>%1</b>
bg: Време: <b>%1</b>

en: Settings
bg: Настройки

en: Show KShutDown Themes
bg: Теми за KShutDown

en: Show System Tray Icon
bg: Показване на икона в системния панел

en: Show login time, JCPU and PCPU times.
bg: Показване на времето за влизане, JCPU и PCPU.

en: Show standard logout dialog
bg: Показване на стандартен прозорец за изход

en: Standard Logout Dialog
bg: Изход

en: Statistics
bg: Статистика

en: SuperKaramba Home Page
bg: Домашна страница на SuperKaramba

en: System Configuration
bg: Системни настройки

en: System Shut Down Utility
bg: Инструмент за спиране на компютъра

en: TEST MODE
bg: ТЕСТОВ РЕЖИМ

en: Test
bg: Проба

en: Test mode disabled
bg: Тестов режим - изкл.

en: Test mode enabled
bg: Тестов режим - вкл.

en: The current main window title
bg: Заглавие на прозореца

en: The selected process does not exist!
bg: Процесът не съществува!

en: This file is used to lock session at KDE startup
bg: Този файл се използва за заключване на сесията при стартиране на KDE

en: This view displays information about the users currently on the machine, and their processes.<br>The header shows how long the system has been running.
bg: Този изглед показва информацията за текущите потребители на компютъра и процесите.<br>Най-отгоре се показва колко време е работил компютъра.

en: Time From Now (HH:MM)
bg: Време от сега (ЧЧ:ММ)

en: Time; Examples: 01:30 - absolute time (HH:MM); 10 - number of minutes to wait from now
bg: Време; Например: 01:30 - абсолютно време (ЧЧ:ММ); 10 - минути за изчакване от сега

en: Tip: If you have problem with the "/sbin/shutdown" command,
    try to modify the "/etc/shutdown.allow" file,
    then run "/sbin/shutdown" command with the additional "-a" parameter.
    
    Click here for more information.
bg: Съвет: Ако имате проблем с командата "/sbin/shutdown",
    опитайте да редактирате файла "/etc/shutdown.allow"
    и после изпълнете "/sbin/shutdown" с параметър "-a".
    
    Повече тук.

en: Tip: You can customize Actions to work with GDM.
    (Settings -> Configure KShutDown... -> Actions)
bg: Съвет: Можете да настройвате действията да работят с GDM.
    (Настройки -> Настройване на KShutDown... -> Действия)

en: Toggle "FROM"
bg: Вкл/изкл на "FROM"

en: Toggle the "FROM" (remote hostname) field.
bg: Превключване на полето "FROM"

en: Tray icon will be always hidden.
bg: Иконата в системния панел винаги ще бъде скрита.

en: Tray icon will be always visible.
bg: Иконата в системния панел винаги ще се вижда.

en: Tray icon will be visible only if KShutDown is active.
bg: Иконата в системния панел винаги ще се вижда само ако програмата има задача.

en: Turn Off Computer
bg: Изключване на компютъра

en: Turn off computer
bg: Изключване на компютъра

en: Type of the link:
bg: Тип връзка:

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Use <b>Context Menu</b> to create a new link to application
bg: Използвайте <b>контекстното меню</b> за създаване на нова връзка към програма

en: Use <b>Create New|Folder...</b> to create a new submenu
bg: Използвайте <b>Създаване на нова|директория...</b> за създаване на подменю

en: Use <b>Properties</b> to change icon, name, or comment
bg: Използвайте <b>Настройки</b> за смяна на иконата, името или коментара

en: Use context menu to add/edit/remove links.
bg: Използване на контекстното меню за добавяне/редактиране/премахване на връзки.

en: User Command
bg: Потребителска команда

en: Waiting for "%1"
bg: Изчакване за "%1"

en: Warning Message
bg: Предупреждение

en: When selected application exit
bg: При изход от програма

en: kdesktop: DCOP call failed!
bg: kdesktop: неуспешна комуникация с DCOP!

en: minute(s)
bg: минута(и)

en: second(s)
bg: секунда(и)
